Mille poolest on Ühtsuse Keskus ainulaadne transformatsioonikool? | GOLDEN AGE Estonia

Mille poolest on Ühtsuse Keskus ainulaadne transformatsioonikool?

Nõudlus enesearengu kursuste, edu- ja transformatsioonikoolide ning igasuguste vaimsete praktikate järele on viimastel aastatel järjest kasvanud. On hakanud tekkima loomulik huvi teistsuguste teadmiste vastu, mis aitavad meil paremini mõista oma edu või ebaõnnestumiste saladusi. Ei ole ka ime. Lääneinimese baasvajadused on suurel määral rahuldatud, mis tähendab, et seame iseendale kõrgemaid sihte ja ootusi. Seda nii materiaalses kui ka emotsionaalses plaanis. Kui need ootused ei realiseeru, oleme pettunud ja otsime lahendusi. Ühtlasi oleme muutumas järjest teadlikumaks ka globaalsetest väljakutsetest, millega inimkond tänasel päeval silmitsi seisab. Albert Einstein ütles: “Suurim hullumeelsus on jätkata sama asja tegemist ja oodata varasemast erinevat tulemust.” Uute väljakutsete ületamiseks tuleb leida uusi lahendusi.

  1. Ühtsuse Keskus on kõrgem vaimne kool.

Julgeme kasutada sõna “vaimsus” ja julgeme kasutada sõna “kool” ning palume asetada hetkeks kõik dogmaatilised arusaamad kõrvale. Mõlemad sõnad võivad teatud määral pingestada. Lapsepõlvest võis koolist jääda külge mõru maik. Vaimsus, meditatsioon ja jooga on läbi elamas stereotüüpideks kujunemist.

Ühtsuse Keskus on selles mõttes lõbus, natukene pahupidi pööratud kool, kus selgelt piiritletud teadmiste edastamise asemel lõhume lisaks eelnevas lõigus nimetatud eelarvamustele ka paljusid teisi väljakujunenud kinnisideid ja emotsionaalseid piiranguid. Need kinnisideed võivad puudutada probleeme, nende ületamist, inimolemust, teisi inimesi ja suhteid, edu, saatust jpm. Kavalad, kuna meile tihti tundub, et elu ongi selline, millisena meie seda näeme. Ja kui meid on õpetatud nägema vaesust, siis me elame vaesuses. Kui oleme harjunud nägema ohtu, siis elame ohus.

Ja milles seisneb siis palju poleemikat tekitav “vaimsus”?

Kui oleme piisavalt vabad erinevatest sisemistest kitsendustest, hakkab illusoorse loori tagant paljastuma meie tõeline olemus. Piiritu, õnnelik, vaba. Ja kas pole see seisund, millest kõnelesid sellised kuulsad tegelased nagu Buddha ja Kristus?

  1. Me ei kujunda sind teiseks inimeseks, vaid õpetame sind olema tõeliselt õnnelik selle üle, kes sa tegelikult oled.

Tihti esineb väärarusaam, et edukas ja õnnelik olemine nõuab kardinaalset muutumist “paremaks inimeseks” või lihtsalt hoopis teistsuguseks inimeseks. Samuti arvavad paljud, et selleks, et olla õnnelik peab olema edukas – ka siin oleme paraku ajanud põhjuse ja tagajärje omavahel sassi.

Probleem on hoopis selles, et paljud meist ei tunne iseennast üldse. Olles piiratud erinevate arusaamadega “heast” ja “halvast”, kipume noppima oma isiksusest välja “head” omadused ja peitma “halvad”. Seal, kus me ei tundu iseendale laitmatult suurepärased, targad ja andekad, me endale ei meeldi. Seda, mis meile ei meeldi, me kipume eitama ja see pidevas vales elamine sunnib meid üha rohkem kaugenema iseendast. Hirmude tõttu õpime reetma oma sisemist kutsumust ja kardame ennast väljendada. Püüame saada kellekski teiseks.

Ühtsuse Keskuses õpime iseennast tundma – ja seda kõige peenemas ja võimsamas mõttes. Õpime tundma ja vastu võtma oma elu, keha, mõtteid ja tundeid. Tekkiv sisemine terviklikkus või Ühtsus muudab inimest õnnelikuks. Ja ainult õnnelik inimene, kes teab, kes ta on ning mida soovib, saab olla tõeliselt edukas, mitte vastupidi.

  1. Põhieesmärk on siiski reaalsed kogemused.

Ühes intervjuus küsiti mehe käest, kas ta saab seletada, mis on meditatsioon. Selle peale vastas meesterahvas: “Oletame, et sa ei ole kunagi elus maitsnud apelsinimahla. Ma võin sulle terve päev seletada, milline maitse, lõhn, tekstuur sellel on, mis tunne on seda juua. Või ma võin anda sulle klaasitäie ja sa saad kohe kõik ise teada.”

Teadmised, millel puudub isiklik vahetu kogemus, on vaid kellegi teise teadmised. Seetõttu pettuvad paljude koolituste läbijad, kes ei taju oma elus soovitud muudatusi. Kui me tahame teada, mis on tingimusteta armastus, siis selle “maitse, lõhna ja tekstuuri” seletusest ei piisa. Kuigi me teame, et tuleb elada “siin ja praegu”, miskipärast ei ole see meie loomulik seisund. Positiivne mõtlemine nõuab suuri jõupingutusi jne.

Jah, Ühtsuse Keskuses edastame samuti parajalt informatsiooni, kuid kursuste ülesehitus võimaldab igaühel kogeda ja läbida isiklik transformatsioon. Teadmised muutuvad teie omadeks ning eales ei teki enam küsimust, kuidas maitseb apelsinimahl.

Mõned külastajad ütlevad, et kõrvalt vaadates tundub Ühtsuse Keskus arusaamatu, kuid see on meie arengu loomulik staadium. Ühtse Keskus ongi hetkel ainulaadne ja võib-olla ka arusaamatu. Kindlasti ei saa me ennast positsioneerida mingisuguse eksisteeriva koolkonna kaudu. Oleme eesrindliku suhtumisega! Nii nagu ka tänapäeva teadus – oleme ühendamas iidse ja uudse, nähtava ja nähtamatu.

Registreeru Ühtsuse Keskuse ainulaadsetele kursustele meie kodulehe kalendris!

 

© MTÜ Ühtsuse Keskus

Autor: Carolina Daineka

Foto: Elizabeth Brockway