Kuidas parandada suhteid? | GOLDEN AGE Estonia

Kuidas parandada suhteid?

Kommunikatsioon on mistahes suhetes väga oluline, kuid see, millest tõenäoliselt sulle ei räägitud ja mis tegelikult kõige tähtsam on, on hoopis KUULAMINE. Kuulata mitte niivõrd teist inimest, vaid iseennast. Üks põhilistest seisukohtadest ja tõdedest, mis meil KAE-s on, on see, et ei ole üldse oluline, milline on teine inimene – sinu jaoks on oluline vaid see, mida sina tunned. Teist inimest on võimatu muuta, kuid sinu õnn on sinu enda kätes. 

Kui teise inimese sõnad, teod, käitumine, olek või välimus häirivad sind või teevad sulle haiget, olgu selleks siis lähedane inimene või lihtsalt võõras tänavalt, siis „probleem” on sinus, mitte temas. Ükski teine inimene siin ilmas ei vastuta selle eest, mida sina enda sees koged. See valu, solvumine, viha või ärritus on kõigest sinu korduv emotsioon. Kogemus näitab, et kui miski häirib sind teises, siis tegelikult on see vaid varjatud osa sinust, mida sa endas ei taha näha ega vastu võtta, mis sulle enda juures ei meeldi. 

Tavaliselt kui keegi meid häirib, siis me süüdistame teda, mõistame tema üle kohut ning eriti lähedastes suhetes püüame teist inimest muuta. See vaid lõhub suhteid ega too endaga kaasa midagi head. Seega, kui sa märkad, et keegi või miski sind häirib, siis kõige efektiivsem lahendus on vaadata enda sisse. Kui sa soovid, siis sa suudad näha endas seda, mis sind teises inimeses ärritab, ning kui sa oled võimeline sellega kaasnevat emotsiooni lõpuni kogema, siis see enam sulle tüli ei paku. Kui sa võtad ennast vastu sellena, kes sa oled – ainult siis võid sa võtta vastu teist inimest ning tunda suhetest rõõmu. 

Jah, mõned suhted on väga konfliktsed ning keerulised. Vahel on ka raske korduvate emotsioonidega toime tulla. Selleks olemegi loonud Kuldne Ajastu Eesti keskuse, kus aitame sul vabaneda sisemisest pahnast ning hakata elama kaunis seisundis, luues enda ning oma lähedaste jaoks kaunist elu. 

Loe rohkem meie kohta ja osale kursustel meie kodulehe kalendris!