Alateadlike uskumuste muutmine: miks positiivne mõtlemine ei anna soovitud tulemusi. | GOLDEN AGE Estonia

Alateadlike uskumuste muutmine: miks positiivne mõtlemine ei anna soovitud tulemusi.

Viimasel ajal palju tunnustust pälvinud ajutreener Jim Kwik ütleb ühes oma loengutest, et kõiki meie tegevusi käivitavad uskumused.

Loe seda nüüd veel kord:
Kõiki meie tegevusi käivitavad uskumused.

Sa ostad jäätist, sest sa usud, et see on maitsev. Kui sa oled ühe korra seda proovinud ja see osutus vastikuks, sa ei osta seda teist korda, sest nüüd sa usud, et see ei ole maitsev. Aga mõningatel juhtudel sa ei julge luua uusi suhteid, sest sa usud, et sa pettud taas. Vahel sa ütled heale võimalusele ära, sest sa usud, et sa ei ole seda väärt. Võib-olla oled sa haige, sest arstid on sulle öelnud, et tervenemine ei ole võimalik. Ja sa usud arste, sest neil on autoriteet. Võib-olla sa usud kõike, mida Jim Kwik räägib, sest tal on autoriteet…

Ei ole vahet, millesse sa usud. Oluline on teadvustada seda, et sinu uskumused juhivad sinu käitumist. Ning sama oluline on teadvustada, et sa valid ise, millesse sa usud. Nagu ütles kord Henry Ford (#riimikuninganna): “Kas sa arvad, et sa saad, või sa arvad, et sa ei saa – mõlemal juhul on sul õigus.”

Samas loengus räägib Jim Kwik Roger Bannisterist, kes 1954. aastal oli esimene inimene maailmas, kes jooksis miili alla 4 minuti. Tuleb välja, et selleks, et purustada maailmarekordi, ja teha midagi, mida ühiskond pidas tol ajal võimatuks, treenis Bannister mitte ainult oma füüsist, vaid ka mõtlemist. Atleet ja neuroloog kujutas järjepidevalt ette, kuidas stopper näitab miili finišeerides 3.59. See sai tema uskumuseks ja uskumus sai tema reaalsuseks. Pärast Roger Bannisteri tekkis kohe palju neid, kes olid võimelised miili alla nelja minuti jooksma. Miks? Sest inimesed hakkasid järsku uskuma, et see on võimalik.

Kõik on tore, kõik on selge. “Hakkame nüüd suure entusiasmiga positiivselt mõtlema!” hüüavad paljud üle maailma. Paraku on uskumustel siiski ka konks. Nimelt on neid igaühes lugematu arv ning suurimal määral on nad alateadlikud, mis tähendab, et teadlik mõistus, mis hommikul rõivaid valib, mäletab oma sugulaste sünnikuupäevi ja otsustab nüüd positiivselt mõelda, nendele ligi ei pääse. Nad oleksid nagu kusagil teadvuse salalaekas peidus ja vahel sa ei saa aru, miks sa käitud mingil viisil, ent ometi ei ole võimeline peatuma. Sa ei pruugi aru saada, miks lagunevad suhted, äri ei edene või põed iga mõne aja möödudes külmetust või peavalu. Sa suudad anda nendele korduvatele sündmustele selgituse, kuid mitte lahendada.

Roger Bannister nägi meeletult palju vaeva selleks, et kujundada ümber ühte oma veendumust. Et üks võimatu asi saaks mõtetes võimalikuks. Kui sa hakkad teadliku mõistuse tasemel ümber kujundama kõiki oma laastavaid alateadlikke veendumusi teadmatagi, millised nad üldse on, siis kogu elust ei piisa, et jõuda mingisuguse arvestatava finišini.

Kõik Ühtsuse Keskuse kursused on suunatud inimese teadvuse taseme tõusule. Teadvuse kasv võimaldab mõne aja möödudes hakata nägema ka alateadvuses toimuvat ja lahendama kergusega mustreid, mille muutmine oleks muidu meeletult vaevarikas. Usu või ära usu, aga tervenemine haigusest võib toimuda ka sekunditega, kui pääsed salalaekale ligi (autori kogemus). Selleks ei ole tarvis korrata aastaid afirmatsioone ja mõelda end terveks.

Ühtsuse Keskus kutsub kõiki uuele ühtse teadvuse meditatsioonile. See unikaalne tehnoloogia ei pruugi küll olla loogilise mõistuse jaoks arusaadav, ent meditatsioon töötab nagu reaktiivlennuk, mis viib sind mõttetööst kõrgemasse teadvuse seisundisse. Kõrge teadvuse seisund avab aga sinu jaoks uusi võimalusi. Meditatsioon vabastab sind n-ö ego baaspiirangutest, mis on kõikide teiste laastavate kinnisideede aluses.

Aseta hetkeks teooriad riiulile ning tule mediteerima, saa osa transformeerivast kogemusest.
Vaata, millal toimub järgmine ÜHTSE TEADVUSE MEDITATSIOON meie kodulehe kalendris.

© MTÜ Ühtsuse Keskus
Autor: Carolina Daineka
Foto: ft.com