Mis asi on teadvuse kasv ja miks seda vajab iga inimene? | GOLDEN AGE Estonia

Mis asi on teadvuse kasv ja miks seda vajab iga inimene?

Teadvuse kasvust ja teadlikkusest räägitakse tänapäeval läänemaailmas juba üsna palju. Väga lühidalt öeldes võimaldab teadvuse kasv sul üha rohkem ja rohkem märgata seda, mis toimub sinu sisemaailmas – mida sa mõtled ja tunned. Miks see on oluline?

Sest sinu sisemaailm loob sinu välismaailma. Kõik konfliktid, haigused ja ebaõnnestumised sinu isiklikus elus ja globaalsel tasandil on peegeldus sellest, mis toimub sinu, minu ja kõikide teiste inimeste sees. Kui sinu sees on ärevus, pinge, valu või hirm, puutud sa elus paratamatult kokku ebameeldivate inimeste ja olukordadega.

Kuid hea uudis on see, et suurepärase elu loomiseks ei pea muutuma maailm sinu ümber – oma elu saad muuta sina, muutes oma sisemaailmat. Teadvuse kasvu viljad on hoomamatud, kuid siin on kolm põhjust, miks peaksid ka sina oma teadlikkust tõstma:

  1. Vabanemine stressist ja ärevusest.

Stress ei ole inimese loomulik seisund. Stressi ja ärevust põhjustavad meie lahendamata sisemised konfliktid ja allasurutud emotsioonid. Teadvuse kasv võimaldab sul hakata nägema oma probleemide tegelikke juuri ja nendest lõplikult vabaneda. Selle tulemusena kaob ka sinu elust stress ja pinge, elukogemus muutub põnevaks ja harmooniliseks.

  1. Rõõm tuleb kasvades.

Inimene kogeb rõõmu siis, kui ta kasvab. Kui sinu elus puudub rõõm, siis tähendab, et oled jäänud paigale. Kõige suurem rõõm aga tuleb teadvuse kasvades. Iga kord kui sa vabaned mõnest vanast mõttemallist või korduvast negatiivsest emotsioonist, tunned sa vabadust – ja see sisemine vabadus ongi tõeline rõõm.

  1. Soovide täitumine.

Meie soovid ei täitu, sest meie sisemaailmas on tohutul hulgal erinevaid piiranguid. Hirm ja ebausk, mis tulevad kaasa perest ja ühiskonnast. Veendumused, et maailm toimib just nii ja mitte teisiti. Paljusid piiranguid me selles pidevas harjumuspäraste mõtete rägastikus isegi ei teadvusta. Teadlik ümberkäimine oma sisemaailmaga võimaldab neid piiranguid lahustada ja sinu soovid täituvad loomulikul kombel.

Kõik Ühtsuse Keskuse kursused on suunatud sinu teadvuse kasvule. Need on nagu trenn sinu sisemaailmale ning harjutamine teeb meistriks!

 

© MTÜ Ühtsuse Keskus

Autor: Carolina Daineka

Foto: R. Parulan Jr./Getty Images