Kes või mis on "chakra"? | GOLDEN AGE Estonia

Kes või mis on “chakra”?

Tšakrad on kehas paiknevad energiakeskused, mille korrapärane funktsioneerimine vastutab emotsionaalse ja füüsilise harmoonia ning inimese üldise teadvuse seisundi eest. On olemas 7 põhilist tšakrat ning nad jooksevad, alustades sabakondi piirkonnas paiknevast juurtšakrast mööda selgroogu kroontšakrani, mis paikneb pealaes, moodustades sirge kanali, mida mööda liigub eluenergia ehk Kundalini.

Selleks, et keha oleks terve ning emotsionaalne seisund hea, on tarvis, et kõik 7 tšakrat toimiksid korrapäraselt. Kõrgeid teadvuse seisundeid kogeb inimene siis, kui Kundalini energia on temas kõrgel (jõudnud esimesest tšakrast viimaseni ning väljunud pealaest). Kõrges teadvuse seisundis inimene on võimeline looma igapäevaselt enda jaoks ekstraordinaarset elu, ta ei tunne väsimust ning saavutab edu oma ettevõtmistes, samuti on ta taiplik, julge, rõõmus ning intuitiivne.

Iga tšakra vastutab teatud emotsioonide ning füüsiliste funktsioonide eest. Näiteks on väga populaarsed erinevad südametšakra meditatsioonid, mis avavad meid tingimusteta armastusele. Kuid ei ole võimalik viibida kaua tingimusteta armastuse seisundis või kõrgemas teadvuses, kui esimesed kolm tšakrat ei toimi korrapäraselt.

Alustada tuleb muladharast juurtšakrast, mis vastutab meie turvatunde ja ellujäämise eest. Seda tšakrat blokeerivad erinevad hirmud ning tasakaalustamata muladhara tunnused on küünilisus, liigne negativism, ebakindlus, hirm, toitumishäired ning kadedus.

Teine tšakra on svadhishthana sakraaltšakra, mis vastutab meie loomingulisuse ja elu nautimise eest. Sakraaltšakrat blokeerivad meie solvumised. Kui sa tunned süüd, armukadedust või ei koge elus naudinguid, samuti sõltuvused ning äärmused seksuaalsuses (liigne/vähene) – on kõik märgid, et teine tšakra vajab tähelepanu.

Manipura kolmas, päikesepõimiku tšakra. Vastutab meie isikliku jõu eest. Vastutus oma elu eest, julge otsuste tegemine, intellekt, selged hoiakud, distsipliin ja iseseisvus on manipura pärusmaa. Blokeerivad aga kolmandat tšakrat allasurutud viha ning agressioon. Manipuleerimine ja liigne kontroll, eesmärkide puudumine elus, domineeriv ja agressiivne hoiak, ülbus ja viha viitavad nihketele päikesepõimiku tšakra töös.

Üks, tihti oma kerguse poolt alahinnatud, kuid tegelikult väga võimas instrument vanadest emotsioonidest vabanemiseks ning oma energeetilise ja seega ka füüsilise keha harmoniseerimiseks, on chakra meditatsioon. Meditatsiooni käigus toimub teadlik Kundalini energia tõstmine esimesest tšakrast viimasesse, tšakrate käivitamine ning tasakaalustamine ning teadvuse tõstmine. Meditatsioon kestab 45 minutit, on absoluutselt turvaline ning jõukohane igale inimesele. Kui sa tahad kiiret seisundi paranemist ilma liigsete pingutusteta, siis chakra meditatsioon on sinu jaoks suurepärane valik!

Chakra meditatsioonid toimuvad Ühtsuse Keskuses kolmapäeviti kell 18.15-20.00. Tule mediteerima, registreeru meie kodulehel: kae.ee

 

© MTÜ Ühtsuse Keskus
Autor: Carolina Daineka