India vaimne õpetaja Sri Bhagavan: Meid kõiki kontrollib “programm” | GOLDEN AGE Estonia

India vaimne õpetaja Sri Bhagavan: Meid kõiki kontrollib “programm”

Bhagavan, palun selgita täpsemalt sinu ütluse “Tänutunne on kõikide heade/helgete tunnete ema” sügavat sisu.

Kõiki meid kontrollib “programm”. Kõik, mis meie elus toimub finantsiliselt, suhetes abikaasaga, meie haigused ja kehv enesetunne, edu ja läbikukkumine – kõik on programmi väljendus.

Programm tuleneb eelmistest eludest, eostamise hetkest, kõigest, mis toimub emaüsas olles, sünniprotsessist ning sellest, mis toimub 6 tunni jooksul pärast sündi – need sündmused on määravad. Sellele järgnevad esimesed 6 eluaastat. See ongi programm, mis täielikult kontrollib meis kõike.

Programm hõlmab endas nii positiivseid kui ka negatiivseid aspekte. Kui te tunnete tänutunnet, siis programmi kõik positiivsed aspektid lülituvad sisse ning negatiivsed välja. Teisalt, kui teis ei ole tänutunnet, siis isegi positiivsed aspektid lülituvad välja ning negatiivsed lülituvad sisse.

Üks kergemaid viise, kuidas muuta programmi, on tänutunde tekitamine. Seda võib väga kergelt tekitada, kui te astute teise inimese kingadesse või vaatate oma elu läbi kui filmi. See on kergelt saavutatav. Niipea kui teis tekib tänutunne, te hakkate nägema, kuidas elu hakkab muutuma.

Kui sa näed kadedust, kas see nägemine hävitab seda?

Jah, kui te näete seda, siis see energia hävitab kadedust. Kadedusest ei ole mingit kasu. Tegelikult see kadedus tugevalt pidurdab teid, te kulutate selle peale palju energiat. Nägemise ajal juhtub see, et te hakkate hea ärimehena teadvustama, et kadedus ei ole teile kasulik, ning mida tehakse sellega, mis ei ole kasulik? Kui te näete kadedust, siis te näete selgelt, et see lõhub teie suhteid. Kui te näete seda, siis te vabanete. Seepärast ma ütlen, et emotsioonide lahustamine ei võta üldse aega, pingutust ega energiat.

Näide, mida ma kogu aeg toon, on nöörist, mida te peate maoks. Te arvate, et pimedas toas on madu ja tunnete hirmu. Siis keegi toob taskulambi ja te näete, et mao asemel vedeleb hoopis nöör. See valgus ongi teadvustamine. Teadvustamine annab teile võimaluse näha, et see on kõigest nöör ja niipea kui te näete seda nööri, hirm kaob. See ei võta üldse aega. Selleks ei ole tarvis pingutada. See ei nõua energiat. Kui on kadedus, solvumine või viha – teadvustamine on taskulamp. Te lülitate lambi sisse ja näete seda, mis teie sees tegelikult on.

Siis, kui te näete tõtt enda kohta, te näete, kuidas see hävitab teid. Kadedus kaob hetkega, sest mõistus ei hakka tegema seda, mis on talle kahjulik. Seepärast ma ütlen teile, et selleks ei kulu ei aega, ei pingutust ega energiat.

On tarvis ainult teadvustamist. Selleks on tarvis natukene praktiseerida – nagu õpiksite rattaga sõitu või auto juhtimist. Selleks tuleb teha vaimset sadhanat (harjutust). Seda saab õpetada lastele koolis, lapsed saavad kiiresti selle oskuse kätte. Kahjuks meie ühiskonnas seda ei õpetata lastele ning inimesed jõuavad nende teadmisteni vaid hilises vanuses. Selleks ajaks on juba hilja hakata õppima, kuna teatud asju tuleb omandada nooruses. Teadlikkus meenutab väga oskust ning niipea, kui see oskus on omandatud, siis see muutub teie jaoks väga loomulikuks ja kergeks.

Isegi kui teid ei ole õpetatud või on liiga hilja, ma aitan teid.