Sri Bhagavan (70) on Indiast pärit vaimne õpetaja ja Ühtsuse Ülikooli asutaja, kes näeb, et inimkonda on ees ootamas uus, virgumise ajastu. Ta on eeskujuks näiteks sellistele kuulsustele nagu näitleja Hugh Jackman, moekunstnik Donna Karan, kirjanik ja koolitaja Tony Robbins jpt, kes on teda ka sünnimaal külastamas käinud.
Loe väljavõtteid Sri Bhagavani õpetustest hirmude, edu ning transformatsiooni kohta:
Mis on edu võti?
Edu teekonnal on kõige olulisem iseendaga lähedasemaks saamine. Kui sa oled rumal, siis arukus ärkab hetkest, mil sa ütled endale: “Ma olen rumal.” Tee nii, ning ootamatult sa märkad, kuidas muutud arukaks. Kui sa ei ole eriti efektiivne inimene, siis jää selle faktiga, selle asemel, et kujutada ette, et sa oled efektiivne. Imelikul kombel läheb aju üle teisele režiimile ja see teeb sind arukaks.
Kõige olulisem on tõde. Tõde mille kohta? Tõde iseenda kohta. See on kõige kiirem tee eduni. Väga edukad inimesed tajuvad hästi reaalsust. Igasuguste pettekujutluste taga seisab edutus ning läbikukkumine. Inimesed hooplevad ühe või teise äriga, suurepäraste asjadega ning õpetavad, kuidas saada maailma kõige rikkamaks inimeseks. Viie aasta pärast on need inimesed samal kohal, kus nad on praegu.
Ei ole kasu peegli ees seismisest ja korrutamisest: “Ma olen maailma kõige edukam inimene.” Sind ei aita see, mida sa oled lugenud läbi mõningates psühholoogia raamatutes või raamatutes, mis räägivad positiivsest mõtlemisest. Tihtipeale positiivne mõtlemine vaid tugevdab negatiivsust. Iga kord kui sa kordad: “Ma olen imeline/suurepärane,” miski sinu sees ütleb: “See ei ole nii.” Ja sa ainult muudad seda negatiivset veendumust tugevamaks. Kui aga selle asemel öelda: “Selline ma olen,” siis sa liigud suunas, kuhu sa loomulikult liikuma pead.
Seepärast rõhutame me väga sisemist ausust. Ole aus enda suhtes ja vaata, mis juhtub. Siin tuleb praktiseerida. Algul võib see olla raske, kuid siis muutub see väga kergeks, sest sa hakkad nägema selles väge. Hirm, mis on meie sees, on suurim vaenlane. Kui sa seisad hirmuga silmitsi, siis hirm hakkab rääkima sulle oma lugu. Kui sa näed selle loo ära, hirm lihtsalt kaob. Proovi ja sa näed seda. See on aktiivset tegevust nõudev dharma. Seda tuleb teha. Hirm lihtsalt kaob. Kuid, kui sa püüad seda hirmu ignoreerida või oma tähelepanu sellelt kõrvale juhtida, öeldes: “Ei, ma ei karda seda. Ma ei karda teda,” see ei aita. Sisemine ausus on kõige kiirem tee eduni.
Mis on hirm? Miks me kannatame hirmu tõttu ning kuidas hirmust vabaneda?
Hirm on inimeksistentsi aluses. See on stiimul, mis käivitab kõiki teisi emotsioone. Universum lõi hirmu füüsiliseks ellujäämiseks. Primitiivne mõistus vastutab kaitsereaktsiooni eest ohuolukorras. Kuid tsivilisatsiooni arenguga on kaasnenud inimeste suurem turvalisus. Oht füüsilisele ellujäämisele on langenud. Nüüd on fookus nihkunud psühholoogiale. Tekkis mõistus, millel on väga tugev mina-tunne, mis kaitseb oma territooriume ning eraldab kõike: “mina” ja “mitte mina”. Jõupositsiooni omandas ellujäämise sooviga inimmõistus koos hirmuga epitsentris.
Praktiliselt igat mõistuse funktsiooni võib seostada ellujäämise hirmuga. See on kõikide emotsioonide alus. Viha juur on hirm, et keegi domineerib sinu üle või et sind hävitatakse. Kadedus on hirm, et keegi jõuab võidujooksus sinust ette. Te muutute vägivaldseteks siis, kui tunnete kaitsetust või teie vaateid ohustab teine inimene või olukord. Süütunne on hirm kaotada hea imidž enda kohta. Solvumine või valu on hirm jääda ilma armastusest või hirm olla tõrjutud, kui te tunnete, et te olete teise inimese silmis mittekeegi.
Mida rohkem te kasvate hirmu teadvustamises, seda rohkem te hakkate nägema, et see on kõigest projektsioon. Selles pole tõde. Mõistus projitseerib olematu isiksuse ning võitleb tema kaitsmise nimel. See meenutab pimedat, kes otsib musta kassi pimedas toas, kus kassi ei ole. Mõistus asub võimatu missiooni kallale, kuna tal ei ole aega selleks, et saavutada täielik turvalisus. Kui inimene teadvustab, et hirm on kõigest mõistuse projektsioon, siis hirm kaob loomulikul kombel.
Hirmu ei saa lahustada. Hirm vaid muudab vormi siis, kui inimene püüab temast jagu saada. Kui te teadvustate hirmu ja lubate kehal läbida neid ebamugavaid aistinguid, mis hirmutundega kaasnevad, siis hirm lahustub. Siin ei aita intellektuaalne mõistmine, kuna see protsess ei allu loogikale. Kui kaob püüd mõista, algab pihta täielik läbielamine, mis on ka vabadus.
Mis juhtub Sinu ja Sri Amma initsieeritud kursustel?
Põhimõtteliselt, kui te tulete meie kursustele, siis me kõrvaldame sisemisi blokke, mis tekitavad probleeme või ei lase soovidel täituda. Mõnikord sellest ei piisa, kuna on tarvis palju head karmat selleks, et saada head töökoha, elada suures majas, sõita ilusa autoga. Ka kasvada vaimselt. Sellisel juhul me Ammaga anname teile osa omast heast karmast. Meil on väga palju head karmat. Me anname tükikese teile ja teie probleemid lahenevad. Kui probleem püsib ikkagi, siis tähendab, et on olemas programm. Need programmid tulevad eelmistest eludest, eostamise hetkest, emaüsas olles või pärast sündi… siis me lahustame neid programme.”
Kuidas saada aru, et transformatsioon on toimunud?
Kuidas saada aru, kas teiega on juhtunud transformatsioon? Selleks, et näha iseennast, on vaja peeglit. Teie suhted on teie peegel. Suhted on peegel, milles on võimalik näha iseennast. Kui teie suhted lähevad järjest paremaks, siis see tähendab, et teiega toimub transformatsioon. Ja vastavalt sellele, kuidas te töötate oma suhete kallal – ennekõike suhete kallal oma vanematega, abikaasadega, lastega, sõpradega, sugulastega, – te hakkate nägema, et kõik ümberringi hakkab muutuma. Suhted on võti. Kui teid miski ei solva, siis suhted toovad rõõmu. Kui te vaatate oma abikaasat, siis te tunnete rõõmu. Kui te vaatate oma vanemaid või lapsi, siis te tunnete rõõmu. Suhted peavad tooma rõõmu. Kui see nii on, siis tähendab, et teiega toimub transformatsioon. Kui rõõmu suhetes pole, siis tähendab, et olete jäänud kusagil kinni.