Sel sügisel initsieerib Ühtsuse Keskus oma esimest mitmekuulist kursust ning teema ei saaks olla aktuaalsem – „Vanemaks olemise kunst“.
Nüüd natukene sellest, mis tõukas meid (st. Ühtsuse Keskuse meeskonda) teemaga tegelema. Ütlen ette ära, et see artikkel võib ja võib-olla peabki häirima. Häirivale pööratud tähelepanu on läbi aegade tõuganud inimest evolutsioonile. Kui see häirib ka sind, siis loodame näha sind kursuse osalejate hulgas.
Veedame aastaid ülikoolis, õppides arstiks, juristiks, finantsistiks… Kuid miskipärast, kui jõuab kord, kas omal või saatuse tahtel, kätte aeg vanemaks saada, ei ole märgata sama massilist pühendumust iseenda pädevuse arendamisele. Mõned teadlikumad vanemad võtavad asja tõsisemalt: loevad, kuulavad, püüavad jooksvalt lahendada lapse kasvatamisel tekkivaid probleeme. Valdav osa aga jätab praktiliselt kõik saatuse, hoovide ja paljude probleemidega mittetoimetuleva ühiskonna hoolde – küll kõik ise kuidagimoodi toimib. Nagu vanemaks olemine oleks mingisugune kaasasündinud oskus, mis loomulikult kaasneb inimese ilmaletoomise funktsiooni olemasoluga. Vaadates juustest sikutavaid emasid ühistranspordis, kuuldes öösel oma naabrite loomalikke karjeid ja ahastuses lapse nuttu, olles sunnitud oma enda vanemale meelde tuletama, et 26-aastaselt oskan juba ise oma paelu siduda (siin on iroonia, eelnevalt mitte), tundub, et loomulik oskus täita teadliku lapsevanema rolli on müüt. Tuleb midagi teha.
Suurem osa ei tea, kuidas tulla oma lastega toime, mida nad üldse meist tahavad ja mis on vanema roll kõiges selles.
Ühtsuse Keskus tahab heita sellele kõigele valgust. Lõppude lõpuks ei ole ma näinud ühtegi inimest, kes ei tahaks olla hea vanem oma lapsele. Valitsev ignorantsus lõhub lähedasi suhteid, kuid transformatsioon ei ole kunagi olnud midagi sellist, millega Ühtsuse Keskus hakkama ei saaks.
Kursust viib läbi Mari Semakin, Ühtsuse Keskuse vanemtreener.
– Mida saab „Vanemaks olemise kunst“ kursusel osaleja?
“Temast saab olema teadlik lapsevanem, kes mitte ainult ei täida lapse füsioloogilisi ja psühholoogilisi vajadusi, vaid suudab talle edasi anda ka tõelist armastust ja lugupidamist. Ta sisulised tervendab suhteid kõikide inimestega: oma partneriga, vanematega ja leiab ka ühise keele iseendaga. Temast saab oluliselt õnnelikum inimene oma igapäevases elus.”
„Vanemaks olemise kunst“ kursus algab käesoleva aasta septembris ning kestab 12 päeva. Õppetöö hakkab toimuma nädalavahetustel. Eelbroneerimine on avatud – võta meiega ühendust: onenessestonia@gmail.com või 5 100 463.
© MTÜ Ühtsuse Keskus
Autor: Carolina Daineka